Için basit anahtar bakara nasil oynanir örtüsünü

CEM GÜRDENİZ/ Osmanlı İmparatorluğu, cesim okazyon ve olanaklara mukabil yoğunluk uygarlığı kuramadı -(TAMAMI)

“Bu adamlar boyle degil midirler Omer? Gegmi§te doyurulmami§ agliklarini, agzina kofte mofte ya da yarim kadeh vermut tiki§tirdiklari bir kadinla gidermeye heveslenirler...”

ilter gittikten kisa bir sure sonrasında kantine zarif, uzun ve kisa siyah sagli bir kiz geldi. Onu seger segmez ba§imdan yukari bir sicaklik gikti.

O gun bu gundur ilk kocamin ‘komunist’ düzenci arkada§i igerde oladursun, Memo§, oteki arkada§lari onun igin gozya§lari dokedursunlar, -sonradan, olayi duyunca benim de gozlerim sulanmi§ti- generallerimiz bile isteklendirmek bakalim ver karde§im elini bana, diyen i§adamlarimiza demir ellik ellerini uzatip ulkeyi duze gikarmaya ko§masinlar mi?

Doğrudan yandaş gazeteleri esasen bir kenara bırakıyorum da özgürlük, Milliyet, Ses seda Türk kabilinden holding gazeteleri de doğruluğu kesinleşmiş bu haberi, okuyucularıyla paylaşmaya çekindi.

Ben muslugu agarken di§arda sözde yeniden borular galiniyordu. Trampetler vuruluyordu. Asansorun onunde ko§u§an kadem sesleri, saygili ses tonlari... âdeta mahmuzlu gizmelerin §rak §rak birbirine vurulu§u.

Ankara Muhteşemkent Uray Başkanı Melih Gök kubbeçdevam’in hakkında bilgi gerçekleri söylemediğini demıtladı.

Oyle evet, arada bunlar olmasa kimesne bir derdini postayla dogrudan bir orgute bildiremez, o kugucuk kagitlar da ba§ka bir yolla o buyuk orgutun buyuk adamlarinin eline ula§amaz degil mi?

Ben de bunu, ba§ka her §eyi birlik yegâne du§undum. Amma en gok sizi du§undum Omer abi. Sebep bilmiyorum, en gok sizi. Birine anlatsam en azca sizi katardim anlatacaklarimin igine.

Gul elden yeti§iyor. Zamkinos kolunu boynuma atiyor. Ugur’un dahi gosteremedigi bir yurekliligi gosteriyor:

O sıkıntısız§am Yildiz dair Ali Mahir’dan gayri hiç kimseye agilamazdim. Sayaç ki§ gununun yedisine geliyor. Evet dukkani kapadiysa? Evet evde degilse? Elim bogrumde kalakalacaktim. §imdiden yarma nasil gikacagimi bilmeliydim. Yarin fakultede baştan Yildiz’la kar§ila§inca ne tavir takinacagimi bilmeliydim.

Beş altı önceki akak çiftlik§um Tommy, arkam mat ne yaptigimi sordu. Ben bile, bacagim boyle elan huzurlu ettigi igin boyle yattigimi soyledim...

Love Story... Dansi bununla agiyoruz. i§te Ercan’in kolla-rmdayim. Omer abinin opucugu ustunde Ercan’in yanagi. Silgi gibi. O opucuk bile bana kalmayarak... Yuregimi linke tıkla en gok isitan, beni en bir araba sevindiren bu sessiz dugun armagani da Ercan’in yanagi altinda tuzla bu. Dansi agtik. AIki§lar. Qok zavalli olmamak igin gok mesut gorunmeye gabalayan yuzum. Tezel’le o bir an’lik yakinligimizin bedelini §imdi boyle odeyen yuzum.

FİLİZ CEMSU/ Karakoldaki aynaları tasa etmiyorsanız polisi görmüş olduğunüzde yolunuzu bileğmeslektirin-(TAMAMI)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Için basit anahtar bakara nasil oynanir örtüsünü”

Leave a Reply

Gravatar